Oksepost

02/03/2001

Uued lood

Filed under: pobeelets — muda @ 04:54

MURUMÕRV

Lehm oli rahulik lebaja.

KARJÄÄR

Üksvahe lebas Muuga ja Maardu vahelisel teel imekaunis neitsi, kes külanoorte tähelepanu oogsalt endale tõmmas, kuna tal kõhus tohutu auk oli, millest rahvas omale joogivett, toidupoolist ja kehakatet ammutas.

NSVL

Noh, ja kogu kastrulitäis värsket kalamaksaõli oligi joodud.

MALMIST KIVI

Muugal on tunnistatud tagaotsitavaks sealse kraffi Jüri Suiki võlglane sm. Malle Malm, keda viimati nähti lapsepõlves Kallavere aigla tagaoovist malmist kive varastamas.

MAAVARAD KUULUVAD RIIGILE

Kuna teatavasti kuuluvad meil maavarad riigile, siis otsustas sm. Malle Malm Muuga lähistelt avastatud savileiukoha võimudele teatavaks teha.

SALVO VIBU

Kui akkas saabuma 1917 a., siis tehase `Salvo` peainsener sm.Karavai lõpetas `Eesti Kaabli` tagaoovis savi jagamise ning pühendus sõjatööstusele. Selleks ta Veerenni Sauna omale üüris ja eriti surmavat vibu tootma akkas. See oli alb lugu, sest üks mees lasi sellega omale 17 korda järjest reide ja mõrvus.

VALVAS MÜÜ

Karkudega Mats viibis seitse pääva Muugal. Seal ta aabitsat õpetas ja Jüri Suiki peibutas. Kõik oleks väga ästi lõppend, kui mitte Tony Vanamees koos oma vastseenelttulnud käruga poleks värsket põdraropsi karjudes müütama tuld.

PÕDRA PÜSTOL

Põder lein`d kord püstoli ja lasn`d ulga metselajasi maha. Iljem võttis Jüri Suik tal`t laskmisriista ära ning pani põdra vangi. Veel iljem lisas ta aga karmilt, et ära ikka põrandat liivaga kriibi.

POOHUI

Ennemuiste, umbis nii aastal 1917 elas Maarjamäe praeguse obeliski lähistel asuvas koopas kuri mees nimega Uugo Iibus. Tema õõnestas päävast-pääva Lasnamäe nõlva altpoolt. Kõik muu oli talle poohui. Nagu aga ütles spetsialist Tony Vanamees, võib Uugo Iibuse tegevusest johtuvalt olla tingitud ka viimasel ajal eriti sagedaseks muutunud kift nagin. Seda arvesse võttes võib arvata, et muistne töömees Uugo Iibus mõistetakse veel 112 aastat iljem tagaselja surma.

LAUBLIK

Kord va vana Poolast tulnud poeg, sm.Preesnevi pinginaaber Martin Matsisõber omale palee ehitas, aga nõukogude võim selle talt ära võttis. Nüüd on selles majas Veerenni Saun.

LAANES PUUS ON SEENED

Nõndaks, kogu kirjakandjate nõukogu eesotsas Matsiga oli vabatahtlikult läinud kabevarast mõrvima kuna kellelegi ei tuld pähe, et varsti sureb kaamel välja.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: