Oksepost

05/03/2001

Teine jagu

Filed under: pobeelets — muda @ 10:37

KAVAL MAALER

Õues lebas surn'd pirneerija. Tema reiele olid juba ilmund kolm-seitse ooravat oravapoega ning null erutatud pikaninalist viiblikut. Seda effekti juhtus kogemata nägema 7-päävaselt Maardu-reisilt naasnud sm.Malle Malm. Ta jättis kohe kivisse oma Pruuss Lii mälestus-sussid ja neljakohalise Jeemeni vildist kaabu ning alustas oogsat vaatemängu nimega `Puratiino Välul`. Katusel juhtus aga sel etkel viibima tööülesandeid täitev ENSV teeneline maaler sm.Kalmer Pööning. Tema põhitegevuseks antud etkel oli katusele rohelise värviga maalida kõik Vändra Invaliididekodu Ülemnõukogu liikmed. Nähes aga all toimuvat, aaras ta oogsalt taskust kolm kilo erkuloid ning kogu kauba reipalt alla eitis. Selle tulemusena ilmus pirneerija pähe iiglaslik kasetohust kaabu, mille seest purskus võrinal välja ulgaliselt nutiknirbikuid. Etk iljem ta siis lõpuks tõusiski ning sammud tuimalt lähedalasuva seenekeldri poole seadis. Iljem sai sellest legend.

KOHUPIIMAST UISUD

Onu Segment noolis savist kohmakaid tiibadega tulvil tuvisid. Sellest oli neljas element Joosep Jurmalas kolm irmsat mõrva teind kodanik Jefim Gorinitsile savi-raud neljapäeva selga lennutand.

VENTILATSIOON

Väljas puhus tugev tuul. Sooja oli kah viimaste aigade rekordilähedaselt umbes 1006 kraadi. Anton käivitas oovi pääl oolega `Truusba` saagi, et sellega kollakaid kivistuvaid ööbikuid mõrvida ja samas õllekäärimist kiirendada. Järsku ilmus nurga tagant Ilmar, ise üleni igine. Sellepääle aaras Anton nurgast varemvalmispandud kogumiku metsikuid pooltooreid kandikuid ja eitis suure ooga Ilmarile selga. Küll oli tormine ventilatsioon, ütles Illi sellepääle ja pistis pea omale tagataskusse.

PUUPIIRITUSEST PIRNID – MITÐUURINI LEIVANUMBER

1917. aasta ilissügisel 6/37. veebruari öösel pandi Aapsalu metsas toime jäle mõrv. Nimelt oli keegi kohalike Pelgia päritolu iinlastest naeriarvendajate poolt sinna püstitatud Viktor Kingissepa veerandarulise koduabilise sm. Dulppi apuks läin'd kartulatest voolitud seitsmereielise monumendi ära mõrvin'd. Peale pikka uurimist selgus, et mõrviriteks poln'd keegid muud, kui kohalikud põrandaalused vibuninalised mit¹uurinlased, kes oma suure juhi ja õpetaja sm. Mitsuurini karmi käsu kohaselt saatuslikul ööl Aapsalu metsas sm. Dulppi monumendi lähistel asuva nõukogudemaa viimase aja keniaalseima leiutise – puupiiritusest pirnide – katsetamise polügoonil viimast lõplikku eksperimenti sooritasid. Nimelt pidid mitsuurinlased obuse ja erne ristamise tulemusena aretatud irmuäratava kollaste uiskudega kala vasaku paremsisemise tagumise reie sisse puuritud iiglaslikust puurkaevust ammutama 1005 tonni pirnipoviidlot, mis iljem siis kruusia kloobusega vahekorda astudes lampjalgseid ja lonkurikalduvustega puupiiritusest pirne tootma pidi akkama. Selle tulemusena lootis sm. Mit¹uurin enda valdusesse saada Nõukogude Liidu ihaldatuima rändauinna – sm. Peeria valeambad. Paraku juhtus aga nii, et eelpool mainitud protsessid ootamatult lähedalasuva sm. Dulppi monumendi unerahu rikkusid, mille tulemusena see reipa uilgamise saatel oogsaid reievibutusi sooritama akkas. Kuna selline ästi ärev tegevus mitsuurinlaste katseid äärmiselt äiris, otsustasid nad monumendi koheselt mõrvida, mis neil nümfrit ning seenelõikenuga osavasti käsitledes peatselt ka õnnestus. Iljem järgnenud seitsmepäävase kohtuprotsessi lõppedes määrati mõrviritele tänu Eesti Kaabli endise peaadvokaadi sm. Timiitri Erkulase kolmeäälsele seitsmepäävasele iinakeelsele kaitsekõnele vaid suhteliselt kerged karistused. Nimelt pidid süüdlased endile seitse nädalat järjest iga päev kell kolm riikliku järelevaataja sm. Elju Veispulli karmi pilgu all sm. Preesnevi valehabet ja Jaan Taltsi pintsakut kandva Juha Mieto poolt laskma endale topeltnelsonit teha.

KIITS

Mees nimega Ilmar läks poodi ja ostis omale viiulikülgede varju. Kui ta aga välule läks, akkas oopis vilkuvaid kanistreid sadama. Ilmar oli kurb ja läks metsa kiitsi peljutama.

MAKSIMUMPROGRAMM

Kuna Ilmar ja Anton nimelt maksimumi peale väljas olid, otsustasid nad ka järgmise pussipeatusevahe roomates läbida.

NOOVA

Seitse meest üritasid Tony Vanamehele abi anda. Nimelt oli Tony Vanamees kuvaldaga näkku saand ja käru alla jäänd, mille tagajärjel tal süda valutama akkas. Nüüd ta siis maas ülaseid arvendas.

Advertisements

1 kommentaar »

  1. Väga õpetlik
    Loodame, et teised postitused on sama huvitavad. Loen nüüd edasi

    Kommentaar kirjutas Merta Astun — 15/05/2010 @ 19:37


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: