Oksepost

07/03/2001

Akadeemikute varjatul eraelu vol. III

Filed under: pobeelets — muda @ 05:34
MUGAV MEHIKE

Kord asusid Ilmar ja Anton Maardu poole teele. Kuna aga parajasti oli õhus tunda pragunevate puravike imepeenikest gulinat, siis oli järelikult oodata Ülemiste ja Maardu järve vetes pesitsevate Voroneezi päritoluga peajäsemeliste vahutavate metsikute puratiinode atakki ning mehed otsustasid Maardusse minna uut senikäimatut teed pidi. Kõigepealt ostsid nad kaks kullikindlat mõdu, millega nad end Vändra miilitsajaoskonna esisel alleel üle valasid. Seejärel jätkasid mehed teed. Täpselt 107 meetri pärast tuli neile vastu mees, kellel täpselt kaks perset oli, kusjuures üks neist varieerus pidevalt seitsmes värvitoonis ning teine oli vasest. Muidu oli ta enam-vähem normaalse inimese nägu, kui mitte arvestada pealae kohal kõrguvat tossavat korstent ning tõsiasja, et tal oli täpselt null ammast. Ilmar tervitas viisakalt ning pakkus auväärse välimusega võõrale teed. Mees aga võttis vasakust taskust 7 kilokrammi pekki ja paremast kasti taluvõid ning akkas toda kaupa Ilmarile ja Antonile suure ooga laubale määrima. Need pistsid jooksu, aga paraku oli korstnaga mees vägagi osav peeti kruvima ning lassot käsitsema. Ühe sekundiga olid Illi ja Tony suure 17. saj. pärineva kännupooliku all vangis, kust nad mitte enam välja poleks saand, kui salakütt Tony Vanamees toda kännupoolikut salaja oma kuuri alla poleks lohistand. Anton tänas oma vanameest elu päästmise eest ja läks otsejoones miilitsajaoskonda, kus miilits Puuri abiga tehti 1007-päävaste uuringute järel kindlaks, et korstnaga mees oli koondise `Jukurõbprom` kultuurimaja juures asuva kulinaariatsehhi koristaja abikaasa sm. Aadu Ladu.

MEES SEITSME SUUGA

Ilmari seitsme kulmuga naaber viibis iljuti 3 kuud Kallavere aiglas sundravil, kus aigla peaarsti asetäitja majoneesi liimimise alal – Onu Kennaadi – talle imeosavasti lõhkedes poeginud Staalini portree ja marmelaadist piljardi abil seitse vastset suud külge keevitas. Igal suul oli ka oma funktsioon täita. Nii oli esimene suu mõeldud Nigeeria muda mäletsemiseks, teine suu aga kloobuste seemendamiseks, kolmanda suuga ammustas mees 'Eesti Kaabli' tirektorit reiest, neljandaga valmendas watson't, viiendaga külvas parankasid, kuuendaga loendas vihma ja seitsmendaga palsameeris puratiinosid. See järjekordne edusamm nõukogude meditsiinitehnikas lubab väita, et eelmisel neljapäeval oli Veerenni tänava saunas leili.

ONU KENNAADI MEREREIS

Kord,kui Onu Kennaadi merel oli, nägi ta kiikrist Välismaad. Kiiremini kui muidu surus ta mõladele ja ennäe imet, kaduski Välismaa ästi kärmelt silmapiirilt.

TRAAM

Tallinn sai omale traami neljapääval. Esimese sõidu tegi tööveteran Tony Vanamees, kes oli saanud korduvalt kuvaldaga näkku. Tema nimelt see oligi, kes kolmapääva õhtapoolikul poolkogemata rööbastel kulgeva praami leiutas.

VERANDA

Ilmar kogus seitse aastat järjest vanarauda. Kui tuli selline aasta, et Jõul sattus kokku Ilmarivennapäevaga, siis kutsus Ilmar miilitsa ja teatas, et veranda on valmis.

KUULIKINDEL TIBU

Üks kanaema Kiuru rajoonis sünnitas tibu.

MULKSUV ROBOT

Parajasti akkas saabuma Ilmarivennapäev ja kõik rõõmsa näoga ringi käisid. Ainult Muuga mõisnik Jüri Suik kurja näoga ringi käis. Nimelt oli eile tema mõisas toime pandud jäle mõrv, mille tulemusena mõrviti Jüri Suiki ärjeim sõber Tony Vanamees. Kohale kutsutud miilits Puur aga ütles ajalehele antud intervjuus, et mingit mõrva pole toimund, vaid Tony Vanamehe laip pole midagi muud, kui Jüri Suiki enda konstrueeritud mulksuv robot.

STEVEN

Tartus Maarjamõisa aiglas võeti kasutusele Maardus Kallavere aiglas esmakordselt inimkonna ajaloos resultatiivseid tulemusi andnud kontuurkaartide lugemisvõtted pimedatele.

OOGNE VESKI

Ilmar ehitas omale kipsist tornkraana, aga kui ta selle leiutisega inspektsiooni registreerima läks, kirjutas onu Arri Taidre leiutise nimeks oogne veski.

MURUKARVA MUUMIA

Anton oli Jüri Suikil Muugal abiks eina tegemas.Ta töötas Juho Kiwioojibooji poolt konstrueeritud kuuskolmekümneseitsmeobujõulisel vafliküpsetusmasinast ümberehitatud `Ikaruse` istmetega piibukütusel töötaval agregaadil, mis ühe sekiga niitis eina maha ja pakkis samaaegselt pakkidesse. Tony Vanamees kimas oogsalt masina järel ja püüdis kõik einapakid kärusse. Üks pakk aga, selle asemel, et alla kärusse kukkuda, õljus oopis uunoloobile omaste õisetega Jüri Suiki kuninglikku pähklisallu. Mehed jooksi ästi kärmelt sinna järele. Pähklisalust aga ei leidnud nad eest ei kedagi muud kui murukarva muumia, kes oli parajasti ametis kuvalda abil pianiino äälestamisega. Kohe kutsuti kohale miilits Puur, kes kärmelt kindlaks tegi, et röövel pole keegi muu kui ENSV Teeneline mölder-prostituut Katariina Litsmets.

MEES KAHEKESI

Ilmari seitsme kulmuga naaber vireles Leenini nimelise kultuuriklubi ja elektrijaama vahelisel raudteel. Tal oli ilgelt igav. Ta tundis ennast üksikuna. Magama ta seal jäigi. Korraga tundis ta nagu läbi une ennast rongi rataste all poolduvat. Nüüd akkas üks mees kahekesi rõõmsalt Männiku õlleka poole sammuma.

PILDIRAAMAT

Mehe ääl oli vastikult piiksuv.

PIRAADID

ENSV ja kogu Nõukogude Liidu äbiplekiks kujunenud, NSV Liidu Riikliku Postiameti loata Veerenni Sauna taha bõõsastiku asutatud trükikojas ebaseaduslikult omakasupüüdlikul ja meie suure kodumaa raffamajandust riisuval eesmärgil Peruu metsas naereid arvendavate seltsimeeste Lavrenti Peeria, Viktor Kingissepa ja Voova Tereskoova kujutisega postmargi välja andnud Ilmar ja Ilmari Vend otsustati neljapääval kella 6/37-se miilitsa villisega Saraatovisse lennutada ja seal omaenda Mustjala pangast allaeitmise ukaasile kohaliku Kuvaldavabriku stahhaanovlaste prigaadi abiga alla kirjutama sundida.
Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: