Oksepost

09/03/2001

Akadeemilised lood, anne 4

Filed under: pobeelets — muda @ 02:22
PEOLEO

Elas kord poiss nimepoolest Leo. Jääb vaid lisada , et peo peal oli tal täpselt kaks pakki vafflit.

TALVINE KALAPÜÜK

Küll on kena kelguga , angest üless püiab kala.

PÕLDPAGU VIIMSIS

Altkäemaksuks Paltimaade parimale insener-nugadeteritajale eitis Ilmar perioodiliselt igal kolmapääval Jerevani metroosse 6/37 kilokrammi värsket kartulat.

ERASTAMISPROTSESS

Vanasti, kui Ilmar ja Anton veel Käsperti tänaval elasid, lennas ühel õhtal nende majal uks eest, mispeale Ilmaril värske atlas, mida ta just lugemas oli, käest lõkkesse kukkus. Röövelliku aktsiooni toimepanemises kahtlustati veel möödund neljapäävani Tony Vanameest, kes aga karistusest pääses, kuna ta kohtus tõestada suutis, et just samal etkel oli ta Muugal gaktusi tresseerides kohalelennanud Lenska vulkaniseerijate prigaadi liikmete käest ise molli saanud, mille tulemusena tal tänini Iljitsiaegne poolik kandik kõrvatagant pealuust välja tolgendab.

ÕNNELIK LÕPP

1917. aasta Moskva Punase väljaku maiparaadi rongkäigu viimane osaline sai Ilmari käest ekslikult vaikiva vobla asemel valge vaffli. Asi oleks äärepealt KGB-sse antud, aga vaffel mädanes enne järgmist Ilmarivennapäeva ja rongkäik võis jätkuda.

SENSATSIOON

Katuselolevatest puust naturaalsetest keevituseaparaadi imitatsioonidest osutus käepärasemaks 6/37 kilo kaaluv `Leiburist` ärandatud jahumasin. Seda timmides sattus Ilmar kahel korral Muuga maalritöökotta, kus ENSV teeneline maaler Kalmer Pööning tal kingad siniseks värvis.

TELKIMISLUBA PUUDUB TÄIELIKULT

Tehas “Kiviojapedaal” – tänase päeva Eesti suurim roostevabade lonkurite ammaste stantsija – on tiversantide poolt seisma pandud. See tähendab automaatselt ka kõikide enne 1917. aastat Ilmarivennapäeva puhul välja jagatud kustutamata lubjast õgvendamata vakstute kehtetuks tunnistamist.

PROLETARIAADI PETMINE

1917. aastal ENSV Esimesel Tromboonide ja Muruniidukite traavivõistlusel tuli ilmsiks ilmne pettus. Osavõtjatest noorim, 7-kuune Ilmarivend oli välise effekti uvides oma päikeseprillid kuvalda abil kleepekaks muudetud nähtamatute kipsist küpsistega üle löönd.

VABAL AJAL

Kui väljas sajab, ajab Ilmar tavaliselt esikus kabega jopet tagudes naabreid üles, et iljem neli pudelit valget viina ühe sõõmuga alla gulistada.

RASKE ELU TAGALAS

Neljakümneesimesel tundis seitsmeteistkümnekorde Nõukogude Liidu kangelane, Eesti NSV teeneline retsidivist, Leenini kulupõletuspreemia laureaat, Leeninkraadi Leige vabriku staazikas tirektor Must Rõmkeevits imelikku tunnet. Nimelt oli ta soolappe suhtes allergiliseks muutund. Nüüd otsustas ta ästi kärmelt marki vahetada ning kiirelt Maardu Keemiakombinaati tormas, kus teadupäraselt juba Mongoolia Vesininade ajast esmaklassilist väävelapet villitakse. Vaevalt sai ta aga esimesed kaks vaati alla gulistada, kui talle seljatagant suure üppega Tallinna Trammide ja Trollipusside Valitsuse teenekas kompressor möirates reide kargas, mispeale Rõmkeevits kuvalda aaras ja kompressori roolis istuvale Arri Sirgile lagipähe virutas. Paraku tabas oop ka riivamisi kõrvalistmel kurni mängivat seltsimees Preesnevit, kes viibis parajasti vabariigis omavalmistatud savist raadiote mõrvimise vikati katsetustel. Selle teo eest Mustalt Rõmkeevitsilt kõik tema aunimetused ja ordenid ära võeti ning lisaks talle veel inimkonna ajaloo irmsaim karistus määrati. Nimelt teda seltsimeeste Peeria ja Moolotovi poolt isiklikult 1007 korda järjest Mustjala pangast alla eideti.

SVESHÕI MEES

Möödund lauba Erne tänava ja Veerenni sauna vahelisel kurnimängimise platool seltsimees Peeria ällipäeva auks toimunud võistluskonkursi “Sveshõi Mees '99” esikoha võitis ülekaalukalt populaarne auakadeemik Anton. Eila aga selgus kurb tõsiasi. Nimelt osutus Antonilt võetud topinguproov positiivseks ning tema esikoht ühe sekundiga ära mõrviti. Oolika uurimise tulemusena tehti kindlaks, et vahetult enne võistluse algust valas Antony ea sõber Ernst Vest talle rõõmsate õisete saatel kolm kasti väsrkelt villitud “Frigot” reiele. Konkursi peaauind – Kiirovi Kalurikolhoosis ENSV teenelise nugiseõgvendaja seltsimees Vello Taigavõlu poolt valmistatud jäsemeid viibutav kalapeagaaffitopis – anti aga ausalt teise koha saavutanud Eesti Kaabli vanemnugadekafflitepirneerijale seltsimees Iivo-Eldur Eeringale.
Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: