Oksepost

Mis värk?

Mis?

Käesolev päevik kogub rahva seas ringlevaid e-kirju. Mõni on vaimukas, mõni tõsine ning enamalt jaolt on nad suunatud nii-öelda anonüümsele kasutajale. See viimane ei pruugi muidugi olla päris tõsi, kuna kirja (edasi)saatja adresseerib nad kõigepealt ikkagi oma tuttavatele. Kohati aga võib lausa öelda, et tegemist on maailma vanimat blogimootorit kasutavate sisuloojate töö peegeldusega kaasaegseid vahendeid kasutades.

Miks?

See projekt algas üsna juhuslikult – kunagi päris XXI sajandi alguses püüdis üks kodumaine tegelane blogimist ja muud moodsat meediat populariseerida ning avas kolhoosi. Ikka selleks, et oleks mõnus sisu luua. Siis sattusidki sinna peamiselt platvormi katsetamise eesmärgil esimesed sissekanded.

Möödunud aastate jooksul tekkinud sissekannete sisu võib jälgida mõnel juhul lausa minutilise täpsusega, on võimalik osutada aeg-ajalt korduvatele teemadele. Samuti on võimalik uurida lähemalt mitmesuguste tehnoloogiate mõju inimestevahelises suhtlemises. Siinkohal tuleb küll tunnistada, et sisu kvaliteet ja järjepidevus on teatavatel objektiivsetel põhjustel mõnevõrra kannatanud. Nii näiteks on puudu terve rida heli- ja videomaterjali, mida üleni tehnilistel ja majanduslikel põhjustel ei olnud võimalik korrektselt esitleda.

Väga huvitav on võrrelda näiteks “tolle esimese” blogimootori tehnilist suutlikkust kujunduse ja muu taolise vallas tema enese ajaloo sees ning samuti moodsate rivaalitsevate vahenditega. Sellisel moel on hää võrrelda sõnumi vormi vastavust eesmärkidele – näiteks võib täheldada mõne oluliseks peetud teate loetavuse ja seega sisu kommunikeerimise kvaliteedi langust pöördvõrdeliselt selle teate saajate hulgaga.

Ja veel, kõige tähtsam on käesoleva päeviku sotsiaalne aspekt. Ühest küljest on võimalik paljude sissekannete puhul jälgida nende ringlemist eri inimeste vahel, on võimalik tuvastada algatajad ja kaasaminejad, on võimalik jälgida kuidas üks või teine teema aeg-ajalt jälle populaarseks muutub ja nii edasi.

Veel annab see blogi võimaluse neile inimestele, kellel sõpru pole, saada ülevaadet sisust blogiplatvormil 0.1.

Oled sotsiaaltöötaja ja tahad üksikuid igavlejaid aidata? Tahad lihtsalt kaasa lüüa? Lihtsal viisil populaarsust koguda? Anna teada ja saad juba täna postitada :)

Suurepärane trükk:
Kõik sissekanded on püütud teha anonüümseks ning parima äranägemise järgi on eemaldatud kõik märgid ja viited konkreetsete inimeste eraelule ja muudele enam või vähem tundlikele tõsiasjadele. Lähtudes edastatud kommunikatsiooni iseloomust tuleks kõik pretensioonid esitada ahelkirjade ja muu taolise algatajatele.

Advertisements

Lisa kommentaar »

Kommentaare veel pole.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: